* Výjezdy č. 17 - č. 20 - stáž na HZS Říčany

V pátek 21. července 2017 se členové naší výjezdové jednotky zúčastnili odborné stáže (školení) v délce 12 hodin (07.00 – 19.00 hod.) na stanici HZS v Říčanech. V rámci stáže jsme (kromě odborného školení, údržby techniky a dalších činností) byly vysláni ke 4 výjezdům.

Výjezd č. 17/2017 - Požár lesního porostu v Jílovém u Prahy

Čas: 10.01 – 12.46 hod.

Místo: lesní porost Jílové u Prahy (Praha – západ)

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Jílové u Prahy, velitel čety HZS Říčany

Popis události: Po příjezdu na místo požáru bylo provedeným průzkumem zjištěno, že hoří u improvizovaného ohniště v lesním porostu na ploše cca 2 x 2 m. Jednotka pomáhala s likvidací požáru pomocí vody dodávané proudem "D" a vyzkoušela si prakticky zásah pomocí hadic „D“ a  kombinované proudnice Protek „D“. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na stanici v Říčanech.

Výjezd č. 18/2017 – Spadlý strom přes příjezdovou komunikaci v Limuzích

Čas: 13.54 – 15.39 hod.

Místo: Limuzy 68, u zahradnictví

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Český Brod, HZS Říčany, velitel čety HZS Říčany

Popis události: Po příjezdu na místo požáru bylo provedeným průzkumem zjištěno, že přes celou šířku obecní komunikace je spadlý (zlomený) strom. Po částečném zvednutí stromu jeřábem jednotka pomáhala (s motorovou řetězovou pilou) v postupném rozřezávání stromu na menší díly a  úklidem větví a kmenu mimo komunikaci. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na stanici v Říčanech.

Výjezd č. 19/2017 – Únik ropných produktů z OA na pozemní komunikaci ve Světicích

Čas: 15.45 – 16.16 hod.

Místo: komunikace mezi Říčany a Světicemi (u železničního mostu)

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Říčany

Popis události: Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že na okraji komunikace se nachází osobní automobil s poškozenou nádrží PHM, ze které vytéká benzín. Nádrž PHM byla z vozidla vyjmuta, PHM bylo zachyceno do  připravené nádoby a kontaminované místo na komunikaci bylo zasypáno sorbentem. Po úklidu komunikace se jednotka vrátila zpět na  stanici v Říčanech.

Výjezd č. 20/2017 – Dopravní nehoda 2 osobních vozidel v obci Okrouhlo

Čas: 18.19 – 20.28 hod.

Místo: Okrouhlo (Praha – západ)

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Jílové u Prahy, velitel čety HZS Říčany

Popis události: Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že v centru obce došlo k dopravní nehodě 2 osobních vozidel se zraněním, bez  nutnosti vyproštění osob z havarovaných vozidel. Po dobu vyšetřování nehody prováděla jednotka kyvadlové řízení a usměrňování dopravy. Po  ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na stanici v Říčanech.