Datum:26. 04. 2024

Dne 15.3.2020 v 18:57 naše jednotka vyjela na požár dřevěné chaty v obci Babice

Datum: 15. 3. 2020

Místo: Babice, ul. Na Hujaru 47

Technika/počet zasahujících hasičů: Tatra 815 CAS 32 / 1 + 3, DA Ford Transit / 1 + 5

Jednotky: JSDHO Doubek, JSDHO Babice, JSDHO Škvorec, JSDHO Mukařov, JSDHO Žernovka, HZS Říčany

Popis události: Po komplikovaném příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že v chatové oblasti hoří dřevěná chata a v její blízkosti se nacházely další objekty. V době našeho příjezdu již byla chata zasažena požárem v plném rozsahu. Po příjezdu na místo zásahu jsme byli velitelem zásahu přiděleni na oba hasební úseky (2 x 2 hasiči v dýchací technice) a prováděli jsme hasební práce za využití termokamery a následně i rozebírání dřevěných částí chaty. Naše Tatra 815 CAS 32 dodávala vodu do CAS HZS Říčany a následně byla velitelem zásahu vyslána na doplnění vody do Babic.
Během večerního zásahu (za tmy) a při cestě na kyvadlovou dopravu vody došlo k poškození našeho zásahového vozidla Tatra 815 CAS 32. Byla poškozena levá horní část nástavby o stříšku elektrického rozvaděče (byl zakryt náletovými dřevinami) a levý zadní lem blatníku a přední pravý blatník byly poškozeny o vyčnívající zbytky pařezů a náletových dřevin. Událost byla nahlášena veliteli zásahu a zadokumentována Policií ČR.
Po lokalizaci požáru byla naše jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na základnu. Na místě byla ponechána pouze místní jednotka JSDHO Babice na noční dohlídku místa zásahu.

www.pozary.cz/clanek/226171-rozvinuty-pozar-drevene-chaty-byl-hasicum-ohlasen-v-nedeli-pred/#1001