Datum:29. 03. 2024

Datum: 7. – 8. 3. 2023

Místo: pole, Škvorec – směr Přišimasy

Technika/počet zasahujících hasičů: Tatra 815 CAS 32/ 1+3, DA Ford Transit/ 1+1

Jednotky: JSDHO Doubek, JSDHO Mukařov, JSDHO Škvorec, JSDHO Rostoklaty, JSDHO Tuklaty, JSDHO Sibřina, JSDHO Nové Jirny, JSDHO Jirny, JSDHO Úvaly, HZS Český Brod, HZS Říčany

Popis události: Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že hoří část rákosového pole. Na pokyn velitele zásahu jsme doplňovali cisternu JSDHO Škvorec a prováděli osvětlení místa zásahu pomocí osvětlovacího stožáru. Po obsekání místa požáru a natažení vedení bylo pomocí dvou proudů D prováděno společně s jednotkou Škvorec dohašování ohnisek požáru. Dále jednotka prováděla monitorování místa požáru pomocí termokamery.
Po následné lokalizaci požáru a kontrole místa odjela jednotka, na pokyn velitele zásahu, zpět na základnu.