Datum:20. 04. 2024
Svátek:Marcela

* Výjezd č. 5/2020 – Požár výrobní budovy u železniční tratě v Úvalech

Dne 11.2.2020 byla naše jednotka vyslána KOPISem v 04:04 na požár objektu ve městě Úvaly

Datum: 11. 2. 2020

Místo: Úvaly, ul. Purkyňova 804

Technika/počet zasahujících hasičů: Tatra 815 CAS 32 / 1 + 3, DA Ford Transit / 1 + 2

Jednotky: JSDHO Doubek + dalších 13 jednotek

Popis události: Po příjezdu na místo zásahu jsme byli nasměrováni na pravý okraj budovy. Naše CAS ihned začala doplňovat vodu do CAS HZSP Správy železnic a byly vytvořeny 2 útočné proudy (2 x "B", rozdělovač, 2 x 2 "C") a rovněž napojeny na CAS HZSP Správy železnic. Členové jednotky se průběžně střídali v hasebních pracích v pravé části objektu a po lokalizaci požáru prováděli hašení a rozebírání střešní plechové krytiny z automobilového žebříku AZ-30 HZS hl. m. Prahy v levé části objektu. Veškerý zásah byl prováděn v dýchací technice.
CAS odjela na kyvadlovou dopravu vody k hasičské zbrojnici JSDH Úvaly. Po prvním doplnění vody byla naše CAS nasazena velitelem zásahu na levé straně objektu k nepřetržitému doplňování vody do automobilového žebříku AZ 30 HZS hl. m. Prahy, ze kterého bylo prováděno hašení prohořívající střechy objektu.
Po likvidaci požáru jsme byli velitelem zásahu odesláni zpět na základnu.

www.hzscr.cz/clanek/pozar-skladovaci-haly-zpusobil-desetimilionovou-skodu.aspx