Datum:29. 03. 2024
Svátek:Taťána

* Výjezd č. 30/2018 – Požár přístřešků s uskladněným dřevem v obci Doubek

Jednotce byl dne 29.10.2018 ve 21:42 vyhlášen poplach na požár zahrady plné palet v obci Doubek. Jednotka zůstala na místě zásahu až do ranních 10:00 dne 30.10.2018

Datum: 29. 10. 2018 – 30. 10. 2018

Čas: 21.42 hod. – 10.43 hod.

Místo: Doubek, jihovýchodní okraj obce mezi rodinnými domy a kravínem

Technika/počet zasahujících hasičů: Tatra 815 CAS 32 / 1 + 3, DA Ford Transit / 1 + 4

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Říčany, HZS Český Brod, HZS Kutná Hora (vyšetřovatel, týlový kontejner), HZS Kolín (protiplynový kontejner), JSDHO Babice, JSDHO Škvorec, JSDHO Mukařov, JSDHO Žernovka, JSDHO Tehov, JSDHO Tehovec, JSDHO Sibřina, JSDHO Úvaly, JSDHO Říčany, JSDHO Struhařov

Popis události: Po příjezdu na místo zásahu bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o požár skladu dřeva, který se nacházel v těsné blízkosti rodinných domů, trafostanice, kravína, skladu slámy a chovatelského objektu (bývalého teletníku). Požár vypukl kolem 21:40 hod. Vlivem silného větru se požár rychle šířil. Naše jednotka, která byla na místě zásahu jako první, se spolu s dalšími jednotkami soustředila především na uchránění rodinných domů a obou zemědělských staveb. Zásah probíhal za použití dýchacích přístrojů. Vzhledem k neustálému velmi silnému větru se požár nedařilo dostat pod kontrolu, proto byl vyhlášen 3 stupeň požárního poplachu. Po poradě s přítomným řídícím důstojníkem byla vyžádána výpomoc Záchranného útvaru HZS ČR s těžkou technikou. Z jihlavské roty pak vyjel kolový speciál Tatra 815 6×6 UDS 214 za účelem odhalování skrytých ohnisek. Po lokalizaci požáru okolo 04:30 hod. se postupně zasahující jednotky vracely na své základny. Naše jednotka zůstala na místě požáru a prováděla stálý dohled z důvodu velkého rizika opětovného vznícení požářiště vlivem neustálého silného větru. V 09:45 hod. bylo místo zásahu opět prozkoumáno pomocí termokamer a po dohodě s velitelem zásahu z HZS Říčany se požářiště následně předalo majiteli. Po předání místa se členové naší jednotky po náročném zásahu vrátili zpět na základnu a provedli nezbytnou údržbu techniky a vybavení tak, aby byla připravena k dalšímu výjezdu.

www.novinky.cz/krimi/487611-v-doubku-u-prahy-vypukl-mohutny-pozar-hasici-vyhlasili-treti-stupen-poplachu.html#1329

www.pozary.cz/clanek/199519-rozsahly-pozar-v-doubku-nedaleko-rican-likvidovalo-sedmnact-jednotek/#1329