* Výjezd č. 23/2018 – č. 24/2018 stáž HZS Říčany

Dne 24.8.2018 naše jednotka byla na stáži u HZS Říčany, kde následně vyjížděla na všechny události společně s HZS.

Výjezd č. 23/2018 – Požár vagónu v Říčanech

Datum:
24. 8. 2018

Čas: 07.42 – 09.08 hod.

Místo: Říčany, vlakové nádraží

Technika/počet zasahujících hasičů: Tatra 815 CAS 32 / 1 + 3

Jednotky: JSDHO Doubek, , SDH Říčany, HZS Říčany, HZS SŽDC Praha

Popis události: Výjezd v rámci stáže na HZS Říčany. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že na odstavné koleji poblíž nástupiště hoří na nákladním železničním vagónu dřevo. Na základě pokynu velitele zásahu byl připraven 2x proud "C". Po vypnutí el. proudu v trolejovém vedení byly zahájeny hasební práce v dýchací technice v horní části otevřeného vagónu a odstraňování (shazování) doutnajícího dřeva z vagónu a jeho dohašování na zemi. Po likvidaci požáru jsme odjeli zpět na HZS Říčany a pokračovali ve stáži.

Výjezd č. 24/2018 – Likvidace nebezpečného hmyzu v Mukařově

Datum: 24. 8. 2018

Čas: 11.38 – 12.36 hod.

Místo: Mukařov, ul. Školní 28

Technika/počet zasahujících hasičů: DA Ford Transit / 1 + 3

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Říčany

Popis události: Výjezd v rámci stáže na HZS Říčany. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, v podbití ve štítu střechy ve výšce cca 7 m se nalézá vosí hnízdo, které ohrožuje obyvatele domu. Za pomoci automobilového žebříku bylo přistoupeno k likvidaci vosího hnízda za využití spreje proti létajícímu hmyzu (poskytl majitel objektu). Hnízdo bylo opakovaně vystříkáno a majitel objektu poučen o dalším postupu. Po ukončení zásahu jsme se vrátili zpět na HZS Říčany a opět pokračovali ve stáži.