Datum:27. 07. 2024
Svátek:Věroslav

* Výjezd č. 13/2018 – Požár nízké budovy – kolny vedle chaty v obci Škvorec - Třebohostice

Jednotce byl dne 13.5.2018 v 16:26 vyhlášen poplach na požár chaty s kůlnou v obci Třebohostice

Datum: 13. 5. 2018

Místo: Škvorec – Třebohostice, chata s kůlnou ve špatně přístupném lesním porostu

Technika/počet zasahujících hasičů: Tatra 815 CAS 32 / 1 + 3, DA Ford Transit / 1 + 1

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Říčany, JSDHO Škvorec, JSDHO Úvaly, JSDHO Říčany

Popis události: Po obtížném příjezdu na místo události (úzká neudržovaná cesta) byl průzkumem zjištěn požár kolny v plném rozsahu. Jednotka použila útočné vedení jedním proudem B, rozdělovačem a dvěma proudy C a prováděla hašení objektu. Po příjezdu ostatních jednotek byl společně požár uhašen. Po ukončení zásahu odjela jednotka do Říčan doplnit vodu do CAS a následně se vrátila zpět na základnu.

Při ztíženém příjezdu na místo události (zásahu) došlo k poškození našeho vozidla Tatra 815 CAS 32. Vlivem špatné únosnosti terénu došlo při průjezdu lesem k utržení krajnice a k poškození vozidla o vzrostlý strom. Byla poškozena pravá zadní a střední část (bok) vozidla (promáčknutý plech, zničený lak a nápisy), poškozen pravý maják včetně kovového ochranného krytu a deformována vrchní část hliníkové roletky pravé zadní schrány. Poškození vozidla bylo nahlášeno na KOPIS Kladno a zadokumentováno Policií CR, Obvodním oddělením Úvaly.