Datum:27. 07. 2024
Svátek:Věroslav

* Výjezd č. 1/2024 – Požár rodinného domu v obci Štíhlice

Jednotka vyjela 14.1.2024 k první události tohoto roku a to v 19:47 na požár rodinného domu v obci Štíhlice

Datum: 14. 01. 2024

Místo: Štíhlice

Technika/počet zasahujících hasičů: Tatra 815 CAS 32/ 1+9

Jednotky:
JSDHO Doubek, JSDHO Mukařov, JSDHO Žernovka, JSDHO Babice, JSDHO Tehovec, JSDHO Jevany, HZS Český Brod, HZS Říčany

Popis události:
Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že rodinný dům je již z větší čísti zasažen požárem. Na místě zasahovali jednotky HZS Český Brod a JSDHO Mukařov. Na pokyn velitele zásahu jsme vytvořili další proud "C" a za použití dýchací techniky se členové jednotky střídali a prováděli hasební práce zasažených částí rodinného domu. Naše CAS nejdříve dodávala vodu cisterně HZS Český Brod a následně prováděla kyvadlovou dopravu vody na místo požáru z Doubravčic (hydrant se nepodařilo zprovoznit) a z rybníka ve Štíhlicích. Druhá část jednotky zřídila čerpací stanoviště u rybníka na návsi ve Štíhlicích a pomocí plovoucího čerpadla plnila CAS zasahujících jednotek.
Po lokalizaci požáru se jednotka, na pokyn velitele zásahu, vrátila zpět na základnu.

www.pozary.cz/clanek/278066-druhy-stupen-pozarniho-poplachu-byl-vyhlasen-kvuli-pozaru/