* Soutěž hasičské všestranosti v pražských Letňanech

V sobotu 16.04.11 se jednotka doubeckých hasičů zúčastnila již potřetí soutěže hasičské všestrannosti v pražských Letňanech.
Soutěž je postavena tak, aby simulovala činnost hasičů při zásahu. Na jednotlivé discipliny se soutěžní družstva v počtu 5+1  přesouvala svými zásahovými automobily a teprve na místě se družstvo dozvědělo zadání úkolu.

Jako první nás čekalo řezání motorovou pilou na čas a přesnost (naštěstí pro nás byla možnost dvou pokusů, kdy se počítal jen ten lepší) a poté řezání ruční pilou. Na tomto stanovišti byl ještě jeden úkol, a to jízda po rybníku na pramici se slalomem a následnou záchranou tonoucího.

Druhá disciplina byla výstup s jedním proudem do 1.NP pomocí nastavovacího žebříku. Tuto disciplinu jsme jako jedinou měli možnost lehce natrénovat, jelikož byla již minulý rok a je i součástí cvičebního řádu.

Třetí disciplina byla fyzicky náročnější. Šlo o štafetu, kde na začátku bylo proskakování pneumatik, poté pomocí palice přesunout pneumatiku z náklaïáku z bodu A do bodu B, rozhození a natažení jedné hadice a na konci nás čekal výstup po žebříku na lešení do výšky cca 5 metrů, tam se musel pomocí lana vytáhnout 30L barel plný vody a potom se vrátit stejnou cestou na start.

Čtvrtá disciplína byla, co se adrenalinu týče, nejzajímavější. Při příjezdu jsme se museli svléknout ze zásahových obleků a bot, lehnout si na lehátko. Potom nám byl vyhlášen poplach s tím, že, cca 200 metrů od nás, je požár budovy bez bližších informací. Po oblečení jsme vyjeli k místu požáru, kde jsme za pomoci dýchací techniky vešli do objektu, který byl silně zakouřen. Po lokalizaci požáru byla uvnitř nalezena osoba v bezvědomí, které byla následně poskytnuta první pomoc a následně i malá PB lahev.

Poslední úkol byl jízda zručnosti a poté tahání trambusu na 20 metrů pouze pomocí lana.

V odpolední části se někteří zúčastnili doplňkové soutěže Letňanský železňák, což je výstup do 14. patra v zásahovém obleku a s dýchacím přístrojem na zádech.

Vyhlášení výsledků bylo nádherným zakončením celého soutěžního odpoledne s pěknými výsledky.

V soutěži družstev jsme vyhráli a jako cenu jsme přivezli již podruhé putovní pohár.
Výstup do schodů: Marcel Kresta 1,35 min. (11. místo), Vašek Šastný 1,35 min. (10.místo), Martin Bílek 1,25 min. (5. místo) Jirka Potměšil vytvořil nový rekord 1,11 min. (první místo). Sice se musel podělit o první místo ještě s jedním závodníkem, který měl stejný čas, ale to na spokojenosti neubralo.

Martin Bílek a kolektiv

Fotogalerie