Datum:20. 04. 2024
Svátek:Marcela

* Dne 16. 8. 2019 naše jednotka byla na stáži u HZS Říčany, kde následně vyjížděla na všechny události společně s HZS.

Dne 16.8.2019 naše jednotka sloužila 12h. v rámci stáže na HZS Říčany

Výjezd č. 6/2019 – Dopravní nehoda dvou osobních vozidel v obci Mukařov

Datum: 16. 8. 2019

Místo: Mukařov, u čp. 47

Technika/počet zasahujících hasičů: DA Ford Transit / 1 + 3

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Říčany

Popis události: Výjezd jednotky v rámci odborné stáže na HZS Říčany. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních vozidel před přechodem pro chodce. Jednotka prováděla (na pokyn velitele zásahu) po celou dobu zásahu kyvadlové řízení dopravy na komunikaci I. třídy. Příslušník jednotky (záchranář ZZS Středočeského kraje) provedl základní ošetření zraněné osoby a následně jí předal ZZS Středočeského kraje. Po zadokumentování nehody Policií byla vozidla odtlačena mimo komunikaci a odklizen sorbent pod vozidly.

Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na stanici HZS Říčany.

Výjezd č. 7/2019 – Dopravní nehoda na dálnici D1

Datum: 16. 8. 2019

Místo: Dálnice D1, 24 km směr Brno

Technika/počet zasahujících hasičů: DA Ford Transit / 1 + 3

Jednotky: JSDHO Doubek, HZS Říčany

Popis události: Výjezd jednotky v rámci odborné stáže na HZS Říčany. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že řidič vozidla nezvládl řízení, vjel na nízká betonová svodidla, odrazil se od nich a zůstal stát v levém pruhu zúžené (opravované) dálnice. Provozní náplně z vozidla neunikly. Jednotka na místě nezasahovala.

Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na HZS Říčany.